Ювентус победи Наполи с 4:3

Голово шоу в Торино

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Ювентус и вицешампионът Наполи сътвориха истински спектакъл в дербито между двата тима от втория кръг на Серия "А".
Двубоят, игран в Торино, завърши при резултат 4:3 в полза на домакините, които в един момент от двубоя имаха преднина от цели три попадения, които бяха заличени!
Данило и Игуаин изстреляха "старата госпожа" в 16-ата и 19-ата минута с преднина от 2 попадения, а до края на полувремето други не паднаха.
Втората част започна отново с предимство на домакините, а Роналдо се възползва от хубав пас на Дъглас Коща и направи класическото 3:0 в 62-ата минута.
От този момент нататък Наполи пое контрола над срещата и само 6 минути по-късно резултатът вече бе 3:2. Първо Костас Манолас вкара, а две по-късно новото попълнение Лозано стори същото.
В 81-ата минута се случи малкото чудо, когато Хосе Кайехон центрира от свободен удар, а Ди Лоренцо засече в мрежата на Войсчех Шчесни, за да направи зрелищното 3:3.
Това обаче не бе всичко и в добавеното време на двубоя драмата бе пълна. Юве изпълни свободен удар, след който Калиду Кулибали отклони топката в своята врата, оформяйки крайното 4:3
С победата Юве събра пълен актив от 6 точки след два кръг, а Наполи остава само с 3 пункта.