Ювентус победи Верона с 2:1

Джанлуиджи Буфон изравни рекорд на легенда на Милан

Ювентус трудно победи у дома новака този сезон Верона с 2:1 в среща от четвъртия кръг на италианската Серия „А“ и се изкачи на първата позиция. Мачът бе по-специален за стража на домакините Джанлуиджи Буфон, който записа среша №902 в професионалната си кариера, изравнявайки рекорд на легенда на Милан.
„Бианконерите“ очаквано доминираха в мача, но въпреки това гостите от града на Ромео и Жулиета първо удариха напречната греда в 21-ата минута след удар на Дарко Лазович, а след това поведоха в резултата с гол на Мигел Велосо (20) след шут от голяма дистанция. Радостта им обаче бе кратка, след като уелсецът Аарън Рамзи (31) вкара първия си гол с екипа на „старата госпожа“ и изравни за 1:1 след асистенция на Кристиано Роналдо и рикошет в тялото на Корай Гюнтер.
"Старата госпожа" стигна до пълния обрат с попадение на Роналдо (49-дузпа), а нарушението бе на Гюнтер срещу Хуан Куадрадо. В 56-ата минута Рамзи можеше да отбележи втория си гол в мача, но ударът му не намери целта. Буфон пък направи спасявания след удари на Матия Дзакани и Велосо до края на мача.
След успеха си Ювентус събра 10 точки и се изкачи на върха в класирането преди останалите срещи от кръга. Верона е на 12-о място с 4 точки.
По-рано през деня друг новак Бреша спечели с 1:0 при визитата си на Удинезе.