ЮВЕНТУС ПОЧТИ СПРЯ НАПОЛИ ЗА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА

ТОРИНЦИ СЕ НАЛОЖИХА С 3:1, СТУРАРО С БРИЛЯНТЕН ГОЛ

9 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Ювентус победи като домакин Наполи с 3:1 в среща от предпоследния 37-и кръг в италианската Серия „А” и намали сериозно шансовете на съперника да си спечели правото да участва в Шампионската лига. След мача домакините получиха шампионския си трофей и празнуваха на терена на "Ювентус Стейдиъм".Аржентинецът Роберто Перейра (13) се възползва от асистенция на Кингсли Коман и даде преднина на „бианконерите”, които я запазиха до края на първата част. След това Давид Лопес (50) изравни за 1:1 и върна надеждите на гостите за нещо повече в мача.Стефано Стураро (77) вкара изключително красиво попадение за 2:1 след пас на Алваро Мората, а в самия край Симоне Пепе (90+3) оформи крайното 3:1, за да приключи „Старата госпожа” по шампионски с домакинствата си за този сезон. Бритос от гостите бе изгонен с червен картон за извършеното нарушение за дузпата в последните секунди. Ювентус събра 86 точки, а футболистите му отпразнуваха титлата на терена след успеха над Наполи, който остава четвърти с 63 точки и 3 по-малко от третия Лацио.