Ювентус шампион на Италия

"Старата госпожа" победи Фиорентина и завоюва осма поредна титла

5 годиниФутбол 13 Телевизия Евроком

Ювентус е шампион на Италия за осми пореден път и общо 35-и в своята история! Пет кръга преди края торинци са недостижими на върха в Серия "А", след като победиха с 2:1 у дома Фиорентина.Юве има в актива си 87 точки, докато вторият Наполи е с 67. Неаполитанците имат мач по-малко, но дори да спечелят всичките си шест срещи, а торинци да загубят останалите 5, то няма как да има рокада на върха. В двубоя с Фиорентина Миленкович откри за гостите още в 6-ата минута, но малко преди почивката Алекс Сандро изравни.През втората част Пезела си отбеляза автогол, след като засече в грешната врата центриране на Роналдо, и донесе успеха на Ювентус, с което и шампионската титла. Кристиано пък прибави към колекцията си титла от трета различна държава. Преди да триумфира в Италия португалецът три пъти се възкачи на трона в Англия с Манчестър Юнайтед, а след това спечели две първи места в испанската Примера с Реал (Мадрид).