Изпадащ уби надеждите на Манчестър Юнайтед за Шампионска лига

"Червените дяволи" стигнаха само до 1:1 срещу Хъдърсфийлд

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Манчестър Юнайтед се прости окончателно с надеждите си за класиране в Топ 4 на Висшата лига и участие в Шампионската лига следващия сезон. "Червените дяволи" стигнаха само до 1:1 срещу Хъдърсфийлд като гост. Кръг преди края тимът на Оле Гунар Солскяер е с 66 точки, докато четвъртия Тотнъм е със 70. Скот Мактоминей откри резултата в осмата минута, когато двойно подаване между Мата и Погба доведе до рикошет в крака на играч на домакините, топката попадна в шотландския полузащитник, който я прати в мрежата. Изненадващо обаче в 60-ата минута домакините, които отдавна изпаднаха, успяха да изравнят, след като топката попадна във вратаря Льосъл след корнер, а той успя със дълъг пас да намери Исаак Мбенза след слаба намеса на Люк Шоу и за нападателя не остана нищо друго освен да преодолее Давид Де Хеа.
В същото време Челси надделя с 3:0 у дома над Уотфорд и си гарантира мястото в първата четворка. Лофтъс-Чийк, Давид Луис и Гонсало Игуаин бяха точни през второто полувреме за "сините" от Лондон.