Късна драма във Валенсия, "прилепите" изпуснаха победата

Кевин Гамейро вкара в 58-ата минута. В 95-ата френският стрелец пропусна дузпа, а в 101-вата Микел Оярсабал изравни от друга дузпа

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Валенсия и Реал Сосиедад направиха 1:1 в мач от първия кръг на Примера дивисион. Кевин Гамейро вкара в 58-ата минута. В 95-ата френският стрелец пропусна дузпа, а в 101-вата Микел Оярсабал изравни от друга дузпа.
Гостите от Сан Себастиан започнаха по-добре. В десетата минута новият вратар на “бяло-черните” Яспер Силесен изби с крак след удар на Микел Мерино, отклонен от Габриел. Постепенно домакините се изнесоха по-напред. Най-добрата възможност за “прилепите” преди почивката се появи в 45-ата минута след контранападение, при което Мигел Анхел Моя се справи с опита на Родриго.
В 58-ата минута Кевин Гамейро откри резултата. Карлес Солер подаде надясно към Даниел Вас, който центрира успоредно на голлинията и френският нападател реализира. Съдията се консултира със своите видеоасистенти цели три минути преди да даде сигнал за изпълнние на център. В 67-ата Гонсало Гедеш пропусна да отбележи втори гол за домакините - вратарят Моя успя да се намеси и да избие в ъглов удар.
В 89-ата Габриел действа много рисковано в наказателното си поле и гостите претендираха за дузпа заради задържане на Вилиан Жозе. Съдията сметна, че контактът не е достатъчен за нарушение на правилата. В 93-тата минута на срещата реферът назначи дузпа за валенсианци. Денис Черишев се пребори в наказателното поле и си изработи дузпа. Гамейро пропиля дузпата, шутирайки много силно над гредата.
В 98-ата на даденото 8-минутно продължение "чури урдин" си спечелиха нарушение на дъгата на наказателното поле. Франсис Коклен действа глуповато като част от стената и блокира топката с ръка. Реферът Хил Мансано не се поколеба да му извади червен картон и да посочи бялата точка. Така в 101-вата минута Микел Оярсабал реализира за крайното 1:1.