Лацио елиминира Милан и е на финал за Купата

Един гол бе достатъчен на "римските орли"

Лацио победи с 1:0 като гост Милан в полуфинален ма реванш от турнира за Купата на Италия и след 0: в първия двубой се класира за финала. Там римляните чакат победителя от двойката Аталанта - Фиорентина.  Хоакин Корея вкара единственото попадение на "Сан Сиро". След нулевото реми в първата среща очаквано и двата тима бяха предпазливи и преди почивката имаше много малко положения. Най-добрата възможност се откри пред Сусо, който не уцели вратата от отлична позиция.В добавеното време на първата част защитникът Бащош получи възможност да изпрати топката във вратата на Хосе Рейна от прекрасна позиция в наказателното поле, но стреля неточно, а след секунди Корея не успя също да преодолее стража на домакините.В 58-ата минута Корея най-после успя да реализира. Той получи отличен пас от Имобиле и сам срещу Рейна не сгреши. Патрик Кутроне изпрати топката във вратата на Стракоша за 1:1, но попадението бе отменено заради засада. Милан се отвори, а в последните минута Имобиле пропиля отлични възможности за гол и в крайна сметка резултатът остана непроменен.