Лацио громи за Купата на Италия

"Бианкочелестите" чакат в следващата фаза победителя от мача Интер и Сасуоло

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Лацио се класира на четвъртфинал за Купата на Италия. "Орлите" надвиха с 4:1 Новара в осминафинален сблъсък от турнира на "Олимпико". Головете отбелязаха Луис Алберто (12), Чиро Имобиле (20, 35) и Сергей Милинкович-Савич (45) за домакините, докато Еусепи (49) вкара почетното попадение за гостите. "Бианкочелестите" чакат в следващата фаза победителя от мача Интер и Сасуоло.Наставникът на римляните Симоне Индзаги заложи на своите титуляри, които още до 35-ата минута имаха комфортна преднина от три гола, за радост на 25 000 тифози по трибуните. Първо Луис Алберто даде аванс с диагонален удар след подаване на Имобиле в 12-ата минута. Малко след това в 20-ата минута нападателят пропусна дузпа за нарушение срещу Сергей Милинкович-Савич, националът на Италия обаче беше точен при добавката. В 35-ата минута голмайсторът отбеляза второто си попадение в мача и общо 80-то за клуба в 112 мача. Този път той беше точен с удар от два мерата след центриране на Лукаку.Буквално в последните секунди на първата част Милинкович Савич вкара за 4:0 от пряк свободен удар, с което направи втората част протоколна. Веднага след почивката гостите стигнаха до почетно попадение. Голът реализира Еусепи от дузпа в 49-ата минута, която бе отсъдена с помощта на ВАР.