Лестър победи Арсенал с 3:0

„Топчиите“ понесоха нов тежък удар в битката за топ 4

Лестър разби у дома петия Арсенал с класиката 3:0 в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига и го остави на точка зад четвъртия Челси, който по-късно днес гостува на шестия Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи“ имат три точки по-малко от „сините“ и борбата за четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига ще бъде ожесточена. В предните два кръга "топчиите" паднаха у дома от Кристъл Палас (2:3) и при визитата си на Уулвърхемтън (1:3), а сега отново се издъниха.
„Лисиците“ доминираха още през първата част, в която владееха повече топката, а „артилеристите“ играеха вяло и дебнеха за шансове на контраатака, но не получиха много такива. В 36-ата минута гостите останаха и в намален състав, след като Мейтланд-Найлс получи втори жълт картон и бе изгонен с червен.
След почивката по-активните действия на домакините логично доведоха и до гол, дело на Юри Тилеманс (59), разписал се след пас на Мадисън. „Лисиците“ имаха числено превъзходство на терена и това със сигурност оказваше още по-голямо влияние на играчите на Унай Емери да не стигат до сериозни голови положения. В самия край Джейми Варди (86, 90+5) вкара две попадения, второто след пас на Рикардо Перейра, и сложи окончателно точка на спора.
С успеха си Лестър събра 51 точки и се изкачи на осма позиция, с една точка пред Евертън и Уотфорд. След третата с поредна загуба Арсенал все още е пети с 66 точки и на една зад Челси, но може да бъде изместен от Манчестър Юнайтед, ако „червените дяволи“ победят „сините“ от Лондон на своя „Олд Трафорд“ в дербито на този кръг.