Левски на колене пред Ботев

Сладка победа за "канарчетата"

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Ботев (Пловдив) постигна сладка победа с 1:0 над Левски в интригуващ мач от 16-ия кръг на efbet Лига. В герой за "канарчетата" се превърна Александър Тонев. Бившият играч на ЦСКА наказа "сините" в 47-ата минута, което се оказа достатъчно на домакините да спечелят и да зарадват верните си привърженици - нещо, което от началото на сезона не се случва толкова често.
За разлика от предишни мачове, днес "жълто-черните" играха много силно и в определени моменти от двубоя успяваха да надиграват гостите. Домакините започнаха много активно, като още в четвъртата минута Милан Миятович трябваше да демонстрира класата си. Черногорецът спаси опасен изстрел на Фернандо Виана облизо. Малко след това Александър Тонев отправи неточен удар, а в 17-ата и Мартин Райнов пробва мерника си без успех.
17-годишният талант на Ботев Станислав Шопов стреля в аут в 39-ата минута, а при следващата атака Левски изпусна най-добрата си възможност до този момент. Дени Алар подаде на Паулиньо, който беше в отлична позиция за стрелба, но нанесе слаб удар отблизо, който Янко Георгиев улови.
В началото на второто полувреме Ботев поведе. Домакините организираха страхотна контраатака, Шопов пусна вдясно към Неделев, който центрира остро по земя, Фернандо Виана се размина с топката, а на далечната греда Сашо Тонев я засече в мрежата на Миятович - 1:0.
В 55-ата Шопов беше изведен от Неделев сам срещу вратаря на Левски, прехвърли го, но топката премина покрай лявата греда в аут. Така младокът пропусна да удвои преднината на Ботев.
Хубчев потърси промяна с пускането на Мартин Петков на мястото на Здравко Димитров. В 65-ата минута Янко Георгиев улови топката след удар на Паулиньо. "Сините" имаха претенции за дузпа в тази ситуация, искайки игра с ръка на Радослав Терзиев. Съдията Станислав Тодоров обаче ги разочарова, оставайки безмълвен.
В 68-ата минута треньорът на Ботев Ферарио Спасов замени Станислав Шопов с Антонио Вутов. Талантът заслужено обра овациите на феновете на "жълто-черните", които впечатли със сърцатата си игра днес.
До края "сините" не направиха нищо смислено в предни позиции и в крайна сметка си тръгнаха победени от Коматево.
След поражението Левски остава трети в класирането с 35 точки, на една зад втория Локомотив (Пловдив). Лидерът Лудогорец има 39 точки, както и шанс да дръпне с още, ако спечели гостуването си на Витоша. Двубоят в Бистрица започва в 17:45 часа.
Ботев (Пловдив) пък постигна втора поредна победа и се изкачи на десетото място с 16 точки в актива.