Левски победи Верея с 4:3

Две дузпи спасиха столичани от резил, Божинов бележи, а двама дебютираха

Левски победи с 4:3 като гост аутсайдера Верея, но не убеди с играта си. Домакините вкараха за пръв път през тази година, като едното попадение бе дело автогол на Нуно Рейш, а другите дело на Аурелиен Лола и Денислав Станчев. За Левски се разписаха Давиде Мариани и Валери Божинов от дузпи, Серджиу Буш и Станислав Костов. Дебюти с фланелката на столичани записаха Еркебулан Сейдахмет и Седрик Унтонджи, като и двамата влязоха като резерви.Въпреки това, че Верея е на дъното на класирането и без победа от началото на сезона треньорът на Левски Георги Дерменджиев не предприе никакъв риск и пусна обичаен състав, като промени малко схемата. "Сините" бяха в схема 4-4-2, като на върха действаха Станислав Костов и Серджиу Буш. Мариани и Райнов влязоха в ролята на халфове, а по крилата отново бяха Кабрал и Паулиньо. Живко Миланов застана като централен бранител до Нуно Рейш.Левски натисна още от първата минута, но Генади Ганев отново бе на висота. В 25-ата минута Костов стреля отлично, но стражът на домакините показа страхотен рефлекс и изби в корнер. От 28-ата минута започна голеадата. Буш бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Давиде Мариани и с много точен ъдар в ъгъла по земя откри резултата. Още в следващата атака на Верея обаче резултатът бе изравнен. Ковальов центрира в полето на Левски, Рейш опита нескопосано да изчисти, но вместо това прехвърли Ники Михайлов и прати топката в собствената си врата. След 3 минути Левски отново поведе. Мариани изпълни корнер. Буш овладя и след два карамбола в коляното на Живко Миланов топката пак попадна в румънеца, а той от близо вкара.В 38-ата минута Станислав Костов вкара своя гол номер 19 този сезон. Той стреля точно по земя от десетина метра.Буш удари греда в началото на второто полувреме, а в 56-ата минута Аурелиен Лола с едно движение елиминира Миланов и Цветкович, а след това с техничен удар намери долния ляв угъл на вратата на Левски.Минута след гола на терена се появи Еркебулан Сейдахмет, който записа дебют със "синята" фланелка.Ганев се намеси два пъти решително при удари на Горанов и Буш. Малко след това Костов бе заменен от Валери Божинов, който се завърна след контузия. В 70-ата минута именно той стреля, топката срещна ръката на Гвазава и реферът Иванов отсъди втора дузпа за столичани. Бранителят на Верея пък получи втори жълт картон и напусна терена. Давиде Мариани взе топката да изпълни, но след няколко разменени думи с Божинов и Георги Дерменджиев, даде изпълнението именно на Валери. Нападателят хладнокръвно реализира и вкара първото си попадение от завръщането си в Левски.Ганев продължи с блестящите намеси въпреки четирите допуснати гола и успя да спре Буш, който бе излязъл сам срещу него. Божинов пък бе близо до сбиване с Жосуе Нтойа и двамата получиха официални предупреждения. В 84-ата минута в игра се появи и най-новото попълнение Седрик Унтонджи, който замени Нуно Рейш. В добавеното време на срещата Денислав Станчев вкара трети гол за Верея, след като Ковальов стреля мощно, Михайлов успя да избие, но нямаше какво да направи при добавката на Станчев.С победата Левски поне за няколко часа се изкачи на второто място с 54 точки, колкото има и ЦСКА. "Червените" обаче са с мач по-малко. Лидерът Лудогорец е с 59 и също мач по-малко. Верея продължава да е без спечелен мач този сезон и заема последната позиция с едва 6 точки.