Левски разби Дунав с 4:1

"Сините" отвяха "драконите" и се заредиха със самочувствие преди реванша с Ружомберок

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Левски разби Дунав с 4:1 в Русе и записа страхотен старт на новия сезон в еfbet Лига. Това е и най-убедителната победа в първия кръг, а тя извежда играчите на Петър Хубчев начело във временното класиране заради головата разлика. Давиде Мариани (15, 62-дузпа), Станислав Иванов (38) и Паулиньо (81) донесоха убедителния успех за столичани преди реванша им срещу словашкия Ружомберок (б.р. 2:0 в първата среща като гости в Словакия) в първия квалификационен кръг на Лига Европа този четвъртък, а Ахмед Ахмедов (46) се разписа за „драконите“.

За първи път в историята си Левски игра с изцяло черни екипи, а имената на играчите бяха изписани на български. Преди срещата капитанът на тима Живко Миланов пък бе поздравен с букет, след като днес навършва 35 години и записа мач №200 в елита.

Теренът на стадиона в Русе бе наводнен на места. В първия четвърт час гостите не успяваха да организират атаки, а удар на Ахмедов още в 3-ата минута бе спасен от дебютиралия на вратата на „сините“ в родния елит Милан Миятович.

При първата си опасна атака в 15-ата минута гостите поведоха с гол на швейцареца Давиде Мариани след центриране на Горанов. Именно това бе и първият точен удар на „сините“ в очертанията на вратата, а голът е 13-и за Мариани от 38 срещи в родния елит.

Седем минути след попадението Станислав Костов направи невероятен пропуск с глава от няколко метра, а малко по-късно отново той нямаше късмет, след прати топката в лявата греда. Вратарят Макенджиев показа добър рефлекс при удар на Станислав Иванов в 28-ата минута, а десет минути по-късно негова грешка доведе до втори гол за Левски. Стражът се опита да изчисти върната към него топка, но я прати в краката на Мариани. Швейцарският халф изведе връхлитащия на скорост Станислав Иванов, които удвои аванса на гостите – 0:2.

Веднага след почивката Нуно Рейш сгреши при изнасянето на топката, а Селеменев изведе Ахмедов, който сам срещу вратаря върна един гол – 1:2. Голмайсторът на "драконите" за миналия сезон с 8 попадения се разписа за първи път през настоящата календарна година. Пет минути след това гредата спаси, след като Иванов центрира, а връхлитащият Костов с удар от въздуха прати топката в левия страничен стълб. Макенджиев спаси при добавката на нападателя.

Домакините започнаха да пресират, а в 62-ата минута гостите получиха дузпа. Димитров свали топката с глава към Иванов, който бе ритнат от Динков. Съдията Кабаков посочи бялата точка, а Мариани прати топката в долния ляв ъгъл на Макенджиев за 1:3.

Мариани можеше да вкара първи хеттрик в своята кариера в България след пас на Горанов в 71-ата минута, но силният шут на швейцареца беше избит от Макенджиев. Четири минути след това Франко Мазурек дебютира в еfbet Лига, заменяйки Мариани. В 81-ата минута Иванов се възползва от грешка на Динков и намери Паулиньо, който с удар от границата на наказателното поле вкара четвърти гол за гостите и оформи крайния резултат.