Лион надви ПСЖ с 2:1

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

ПСЖ допусна първа загуба в Лига 1 през този сезон. Парижани отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Лион в среща от 23-ия кръг на първенството. "Хлапетата" успяха да направят пълен обрат, след като в 7-ата минута Анхел ди Мария откри резултата. С голове на Муса Дембеле (33) и Набил Фекир (50-дузпа) домакините изковаха успеха си.
С победата Лион събра 43 точки и заема 3-о място във временното класиране. ПСЖ е лидер с 56.
ПСЖ можеше да стигне до гол още в 1-ата минута, но Лопеш спаси удара на Мбапе. По-добрата игра на парижани в началото на срещата даде резултат в 7-ата минута. Тогава се разписа Анхел ди Мария.
След попадението "хлапетата" упражниха натиск, но Ареола успя да спаси удари на Траоре и Дембеле.
В 33-ата минута Лион успя да изравни. Вратарят на ПСЖ не успя да улови една наглед лесна топка, от което се възползва Дембеле и нападателят с глава вкара за 1:1.
В края на полувремето ПСЖ можеше отново да излезе напред в резултата, но Джейсън Денайер изби удар на Ди Мария от голлинията.
Втората част започна отлично за домакините, които стигнаха до дузпа след нарушение на Тиаго Силва срещу Муса Дембеле.
Зад топката застана Набил Фекир, който я прати неспасяемо в десния ъгъл на вратата.
ПСЖ опита моментално да върне гол, но Лопеш отрази удар на Дракслер. След това португалският врата още няколко пъти демонстрира класата си и опази вратата си, като по този начин донесе успеха на "хлапетата".