Ливърпул елиминира Порто

Мърсидайдци и "драконите" разочароваха на "Анфийлд"

Ливърпул завърши 0:0 с Порто в протоколен мач-реванш и с общ резултат 5:0 се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига.Футболистите на мениджъра Юрген Клоп абсолютно надиграха гостите, въпреки че изиграха срещата на тренировъчно темпо и не успяха да зарадват публиката на "Анфийлд" с попадения във вратата на Икер Касияс. Двубоят започна в тренировъчно темпо като видимо и двата отбора не показваха максимума от себе си. Все пак домакините показаха зъби и те реализира първото по-опасно положение в срещата. В 18-ата минута Садио Мане получи пас в наказателното поле, но от трудна позиция прати топката над гредата.В 31-ата минута отново сенегалецът имаше добра възможност да отбележи. Той опита да тества вратаря, след като получи центриране в наказателното поле, но късметът не беше на негова страна, тъй като топката разтресе лявата греда.В края на първото полувреме футболистите на Ливърпул претендираха за дузпа, след Морено се озова на земята след единоборство със съперников играч. В крайна сметка до наказателен удар не се стигна и първото полувреме завърши при нулево равенство.През втората част ситуацията на терена не се промени. Порто успя да стигне до първи точен удар и съотетно пъро опасно положение пред вратата на Ливтърпул. В 52-ата минута Уорис Маджийд отправи снаряд от граница на наказателното поле. Лорис Кариус обаче внимаваше и изби топката встрани.В 59-ата минута Роберто Фирмино проби опасно в пеналтерията и се опита да прониже вратата на Икер Касияс. Ударът му обаче бе геройски избит в последния момент.В следващите минути от двубоя интересните положения пред двете врати липсваха. Все пак в 84-ата минута гостите бяха близо до почетно попадение. Оливер Торес стигна първи до отбитата топка в наказателното поле и нанесе изстрел към, но Ловрен успя да отбие топката.В последните минути на срещата Дани Ингс успя да стреля опасно с глава, но Икер Касияс показа класата си и изби в ъглов удар.