Ливърпул изпусна Арсенал в голямото дерби на кръга

Интригуващият двубой завърши 1:1

5 годиниФутбол 9 Телевизия Евроком

Арсенал и Ливърпул завършиха 1:1 на "Емиратс" в голямото дерби от 11-ия кръг на Висшата лига. Джеймс Милнър откри резултата в 61-ата минута, а Александре Лаказет изравни в 82-ата.
"Мърсисайдци" продължават да не познават вкуса на загубата в шампионата този сезон. Тимът на Юрген Клоп е с баланс от 8 победи и 3 равенства, като с актив от 27 точки излезе временно на върха. Манчестър Сити има 26 преди неделния си мач със Саутхемптън. Арсенал е четвърти с 23 точки.
С равенството днес "топчиите" продължаха успешната си серия без загуба - вече в 14 поредни срещи във всички турнири. Двубоят започна на високи обороти. В 14-ата минута Обамеянг получи добро подаване от Джака, след което стреля, получи се рикошет в крака на Гомес и топката излезе в корнер. След изпълнението му Джака отправи нов удар, Алисон спаси.
В 18-ата минута Обамеянг центрира в наказателното поле, Мхитарян изпревари стража на Ливърпул, но с глава прати топката над вратата. Секунди по-късно Фирмино нацели напречната греда, след което Мане вкара отблизо. Попадението обаче бе отменено заради засада. Такава обаче нямаше, стана ясно от телевизионните повторения.
В 39-ата минута Йозил отклони много технично към Лаказет, който стреля по диагонала от малък ъгъл, но топката премина встрани от далечната греда. Минута след това Лаказет прати топката във вратата на Алисон, но и това попадение беше отменено заради засада на Мустафи.
В 45-ата минута Ван Дайк беше близо до отбелязване на гол, но удари гредата.
Първата по-интересна ситуация през второто полувреме доведе до попадение за Ливърпул. В 61-ата минута Мане проби отляво и центрира в наказателното поле, Лено не се намеси добре и Джеймс Милнър вкара - 0:1.
В 70-ата минута опасен удар на Фирмино премина на сантиметри от целта. Арсенал стигна до изравнителен гол в 82-ата минута. Лаказет бе изведен зад защитата на "мърсисайдци", първоначално не успя да преодолее Алисон, но запази топката и я насочи право в далечния ъгъл за 1:1.
Ливърпул опита бързо да възстанови аванса си, но Мане пропусна. Малко след това удар на Белерин мина покрай лявата греда и дербито завърши 1:1.