Ливърпул отново лидер пред шампиона

Мърсисайдци с нова важна крачка към титлата

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Ливърпул спечели с 2:0 при визитата си на борещия се за оцеляването си в елита Кардиф в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига и записа нова важна победа в битката за титлата, задминавайки отново шампиона Манчестър Сити с две точки аванс на върха и мач повече. Жоржиньо Вайналдум (58) и Джеймс Милнър (81-дузпа) вкараха головете за мърсисайдци.
Гостите взеха инициативата от самото начало, но домакините се бранеха стабилно. Пропуски от мърсисайдци направиха Мане, Салах и Фирмино, а от уелския тим целта не намери Ниасе през първата част.
След почивката първо в 52-ата минута Мане отправи опасен изстрел по диагонала, но топката профуча встрани от далечната греда, а пет минути след това гостите изпълниха хитро корнер и поведоха. Александър-Арнолд центрира ниско по земя, а Морисън изпусна Вайналдум, който простреля Етеридж.
Футболистите на Юрген Клоп продължиха да контролират събитията на терена и три минути след това Хендерсън пропусна страхотна възможност да удвои, шутирайки от няколко метра високо над вратата. В 64-ата минута Кардиф пропусна изключителна възможност, като този път Морисън не намери очертанията на вратата.
В 71-ата минута Фабиньо замени Кейта, но само няколко минути след това бразилецът удари главата си след сблъсък със Зохоре и бе сменен от Милнър, който пък реализира дузпа в 81-ата минута, отсъдена за фаул срещу Салах.
В последната 90-а минута Салах имаше възможност да вкара трети гол за Ливърпул, но Етеирдж спаси удара на египетския нападател.
След 27-ата си победа за сезона в елита Ливърпул е лидер с 88 точки и 2 повече от Манчестър Сити, който има една среща по-малко. Кардиф е точно под чертата в опасната зона, заемайки 18-а позиция с 31 точки и е на 3 след 17-ия Брайтън.