Ливърпул победи Байерн с 3:1

Ливърпул изигра страхотен мач на "Алианц Арена" и спечели заслужено с 3:1 в реванша

Ливърпул се класира на четвъртфиналите в Шампионската лига, след като победи Байерн напълно заслужено с 3:1 насред Мюнхен в реванша. Първата среща на английската земя завърши без попадения.Мърсисайдци откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Садио Мане се възползва от колективната грешка в отбраната на съперника и реализира елегантно.Шест минути преди почивката надеждата на баварците се завърна след автогола на Жоел Матип, но мераците на Байерн за пълен обрат бяха охладени от гола на Върджил ван Дайк с глава в 69-ата минута. В 84-ата минута вторият гол на Мане в мача сложи точка на спора.Миналогодишният финалист Ливърпул продължава своя поход към шеста титла на Стария континент, докато за Байерн това беше първо отпадане още на 1/8-финал от 2011 година насам.Припомняме, че това не е първият случай, в който Ливълрпул на Клоп разгромява Байерн насред Мюнхен. През лятото на 2017 година "червените" биха тук дори с 3:0 в двубой за Ауди Къп.