Ливърпул се блъсна в германска стена

Байерн взе добър резултат преди реванша

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Ливърпул и Байерн Мюнехн завършиха при резултат 0:0 първата среща помежду си от осминафиналите на Шампионаката лига. Домакините от Англия опитаха всичко, за да си осигурят преднина преди реванша, но защитата на германците бе непробиваема.Още от първата минута двата отбора започнаха с вихрено темпо и без никакво проучване. Домакините от Ливърпул бяха по-дейни, но така и не намираха очертанията на вратата.
Салах стреля от въздуха, а след него и Манеопита късмета си. И в двата случая обаче без резултат.
Салах имаше отлична възможност с  глава, но стреля покрай вратата. В 32-ата минута дойде най-чистото положение за първото полувреме. Наби Кейта отправи шут, който бе блокиран от защитник, но топката отиде в Садио Мане, който сам срещу вратаря не уцели вратата.Второто полувреме започна със спорна ситуация в наказателното поле на Ливърпул. Коман подаде към Левандовски, който падна след сблъсък с Фабиньо, но съдията без да се замисли подмина ситуацията и не отсъди дузпа.В 59-ата минута Гнабри отне една топка и отправи страхотен далечен удар, който профуча над напречната греда.Ливърпул натисна своя съперник още повече след 60-ата минута, но удари в очертанията липсваха. Натискът бе стихиен, а отбраната на баварците се справяше без никакви проблеми. Байерн все по-уверено и спокойно изчакваше края на срещата, а играчите на Юрген Клоп така и не успяха да намерят верния път към гола. В крайна сметка попадение не прадна и всичко ще се решава на реванша в Мюнхен.