Локо (Пд) вкара в 20-ата секунда и не успя да пречупи Славия

„Смърфовете“ и столичани поделиха по точка на „Лаута“

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Локомотив (Пловдив) и Славия завършиха 1:1 на „Лаута“ и поделиха по точка в ключовия сблъсък за първата позиция в група "Б" на втората осмица в Първа лига. Така разликата между двата тима в класирането се запази 2 точки в полза на „смърфовете“. В редовния сезон Славия спечели с 4:2 в Пловдив, а ответният мач в София завърши 1:1.
Домакините поведоха след само 20 секунди игра с гол на бившия младежки национал на Словения Ален Ожболт след удар от близка дистанция. Десетина минути по-късно вратарят на "белите" Георги Гергиев предотврати второ попадение в мрежата си, след като се намеси добре след изпълнение на Елитон от пряк свободен удар. Гостите също имаха своите шансове през първата част, но Илко Пиргов се намеси решително след опасен удар на Стефан Ашковски, а след това Никола Марич изпревари Янис Карабельов на метър пред голлинията и изби топката.
Най-старият столичен клуб изравни резултата още с първия си точен удар, който бе едва в 65-ата минута, когато Димитър Велковски се разписа директно от пряк свободен удар. Това бе негов първи гол с екипа на Славия. До края на мача домакините бяха по-активни и търсеха успеха, но играчите на Златимир Загорчич успяха да задържат резултата непроменен.
След равенството Локомотив (Пловдив) остава лидер в групата с 37 точки, а Славия има 35 на втората позиция.