Локо (Пловдив) удари Царско село в голов трилър

"Смърфовете" се завърнаха на победния път

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Локомотив (Пловдив) победи с 3:2 Царско село като гост в първия двубой от 9 кръг на efbet Лига. Георги Хашев си отбеляза автогол, а новото попълнение Динис Алмейда и Але Ожболт добавиха по едно попадение за "смърфовете". За новака се разписаха Георги Минчев от дузпа и Родни Антуи. Срещата на стадион "Славия" бе отворена и интересна за наблюдаване. Локомотив (Пловдив) откри резултата в 19-ата минута, но попадение определенобе неспортсменско. Бранител на Царско село се сбълска с противник и остана да лежи на земята, но играта продължи. Футболистите на Акрапович центрираха топката в наказателното поле, докато играчът продължаваше да лежи. Георги Хашев скочи да се бори за топката с Дейвид Малембана, топката се удари в рамото му и влезе в собствената му врата.След почивката пловдивчани вкараха два бързи гола и предрешиха изхода. В 50-ата минута новото попълнение Динис Алемйда вкара дебютния си гол в официален мач, след като влезе в игра от резервната скамейка в началото на второто полувреме. Португалецът се разписа с глава, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. В 53-ата минута Ален Ожболт направи резултата класически. Той направи добра комбинация с Карагерен и засече топката през вратата за 3:0.В 86-ата минута съдията Георги Иванов отсъди дузпа, която бе реализирана от Георги Минчев. В последните секунди Антуи бе изведен сам срещу вратаря на Локо и с удар по земя оформи крайния резултат - 3:2 в полза на Локо."Смърфовете" излязоха на трето място в класирането със 17 точки, колкото има и втория Левски, но "сините" са с мач по-малко. Царско село е на предпоследното 13-о място с 8 точки.