Локомотив (Москва) надви Ница с 3:2

Локомотив (Москва) обърна Ница във Франция и направи крачка към 1/8-финалите

Ница допусна пълен обрат и загуби от Локомотив (Москва) с 2:3 в първия си мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Така „железничарите” ще имат предимство преди реванша след седмица. Домакините завършиха мача в намален състав след червения картон на сенегалеца Расин Коли в 67-ата минута.
Италианската звезда Марио Балотели (4, 28-дузпа) рано изведе „орлетата” напред в резултата след пас на Сент-Максим, а след това се разписа от бялата точка и удвои аванса им. В самия край на първата част португалецът Мануел Фернандеш (45-дузпа) също бе точен от 11-метров наказателен удар и намали изоставането на гостите.
След почивката Мануел Фернандеш (69, 77) се разписа още два пъти, оформяйки хеттрика си благодарение на асистенция на Антон Миранчук. „Железничарите” бяха улеснени и след изгонването на Расин Коли, който в 67-ата минута получи директен червен картон. Въпреки числения си превес гостите не стигнаха до по-убедителна победа.
Реваншът в Москва е след седмица на 22 февруари от 18:00 часа българско време.