Локомотив (Пловдив) надви Витоша (Бистрица) с 3:2

"Смърфовете" с успех при визитата на последния в класирането

4 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Локомотив (Пловдив) спечели с 3:2 при визитата си на опашкаря Витоша (Бистрица) в последния мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за пловдивчани реализираха Диниш Алмейда (33), Георги Илиев (52) и Димитър Илиев (66), а за „тигрите“ се разписаха Атанас Кабов (53) и Венцислав Бонев (90+3). Така „смърфовете“ се утвърдиха на третата позиция и дръпнаха с 4 точки пред ЦСКА, доближавайки се и на 3 от втория Левски.
Гостите доминираха от самото начало и имаха огромно предимство във владеенето на топката, а в 33-ата минута поведоха с гол на Диниш Алмейда, който се разписа с глава след центриране на Георги Илиев. До края на полувремето „бистришките тигри“ не успяха да отвърнат на удара.
Скоро след почивката „смърфовете“ удвоиха аванса си, след като в 52-ата минута Георги Илиев вкара феноменално попадение във вратата ба Кацарев. Секунди по-късно домакините върнаха един гол чрез Атанас Кабов, който разстреля вратаря на "черно-белите" с мощен шут. В 65-ата минута обаче Кабов направи нарушение в наказателното поле срещу Бирсент Карагарен и съдията Георги Давидов отсъди дузпа, реализирана от Димитър Илиев за 1:3.
В 76-ата минута Григор Долапчиев излезе сам срещу вратаря Мартин Луков, който обаче се хвърли в краката му и хваната топката. Гостите се отпуснаха в заключителните минути и усилията на Витоша дадоха резултат. В третата минута от добавеното време Венцислав Бонев вкара втори гол за домакините и оформи крайния резултат.
След успеха си Локо (Пд) остава трети с 23 точки и 3 по-малко от Левски, както и на 4 зад лидера Лудогорец. Витоша е на дъното с едва 3 точки.