Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 4:0

"Смърфовете" победиха на "Лаута" с 4:0

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Локомотив (Пловдив) излезе от кризата с бой над Валери Божинов и Ботев (Враца). "Смърфовете" взеха домакинството си на "Лаута" с впечатляващото 4:0, като това бе първи успех за тях от шест срещи насам. Последната победа на "черно-белите" беше срещу Витоша (Бистрица) с 2:1 през октомври.
Иначе срещата, която бе от 20-ия кръг на първенството, започна доста равностойно.
Първата ситуация бе пред вратата на гостите от Враца, като Карагерен стреля, но Костов спаси.
"Зелените" отговориха с изстрел на Генов, който обаче бе избит от Луков встрани.
Последното по-сериозно положение за първата част дойде в заключителните секунди, като отново Карагерен стреля, но Костов се намеси чудесно и спаси вратата си от гол.
През втората част домакините станаха по-решителни и в рамките на 6 минути решиха срещата. Първо в 62-ата Карагерен отбеляза страхотно след асистенция на Димитър Илиев, а след това самият голмайстор подаде към Посинкович, който отбеляза от около 15 метра за 2:0.
"Смърфовете" продължиха да играят по-добре и след двете попадения, като в 81-ата минута Посинкович отбеляза нов гол, правейки класическото 3:0.
Гостите опитаха да върнат поне едно попадение, като в 83-ата минута Валери Божинов навлезе добре в наказателното поле и стреля, но шутът му бе спасен от Луков.
Това обаче не бе всичко в срещата, като в добавеното време Ожболт направи резултата 4:0. Той бе точен при добавка, след като Костов спаси удар на Елитон.
Така Локомотив изпревари днешния си съперник на 8-ото място, като "смърфовете" имат съответно 25 точки срещу 24 за Ботев (Враца). Това бе последната среща на двата тима за тази година.