Локомотив (Пловдив) победи Дунав с 3:0

Димитър Илиев с гол и асистенция срещу Дунав

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Локомотив (Пловдив) прекъсна серията си от два мача без победа и спечели с 3:0 срещу Дунав в двубой от 19-ия кръг на Ефбет лига.
В герой за "смърфовете" се превърна Димитър Илиев, който вкара единия гол и подаде за втория на Ален Ожболт в края на първата част.  Дунав заигра по-активно от втората част, като Христов имаше възможност да се разпише, но не сполучи. Малко по-късно и Щерев нанесе точен шут, но Луков беше на висота.В 85-ата минута Георги Илиев можеше да оформи класически резултат, но стреля в гредата.Това обаче стори Бирсент Карагерен две по-късно, разписвайки се с удар отблизо.
Така Локомотив вече е на две точки от втория в класирането Левски, докато Дунав е 11-и.