Локомотив (Пловдив) разби Етър с 5:0

"Смърфовете" отвяха Етър, столът на Росен Кирилов се клати все по-сериозно

Локомотив (Пловдив) изигра пореден силен мач и след четвърта поредна победа изравни Левски в класирането. Тимът на Бруно Акрапович помете Етър, записвайки успех с впечатляващото 5:0 при гостуването на стадион "Ивайло" във Велико Търново.
Ален Ожболт откри резултата за "смърфовете" в 4-ата минута, Димитър Илиев удвои в 38-ата, а в добавеното време на първата част отново капитанът на гостите бе точен, този път от дузпа - 0:3.
В края блесна и нигерийският защитник Стивън Езе, който първо вкара за 0:4 в 71-ата минута, а в 88-ата отново той наказа националния вратар Христо Иванов - 0:5.
И при гостуването на стадион "Ивайло" "смърфовете" продължат възходящата си линия, тръгвайки си с трите точки. Локомотив събра 26 в актива си и е трети. Също с толкова е Левски, който утре от 20:15 часа гостува на шампиона Лудогорец (27 точки).
Етър пък закъса сериозно. След отпадането от Купата на България (загубата с 1:2 от Ботев Гълъбово) "болярите" паднаха с 1:2 от Арда, за да се стигне и до днешното тежко поражение. Столът на треньора Росен Кирилов се клати все по-сериозно и управата на клуба трябва да реши какво ще бъде бъдещето му. В класирането Етър е десети с 11 точки.