Лудогорец разби Етър с 4:1

Румънецът с хеттрик срещу Етър, догони Станислав Костов

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Лудогорец победи без проблем Етър с 4:1 и отново си върна лидерството в Първа лига. Над всички в срещата от 14-ия кръг беше Клаудиу Кешерю, който блесна с хеттрик и догони нападателя на Левски Станислав Костов. Двамата са на върха в голмайсторската листа с по 13 попадения.
Марселиньо също вкара при изразителната победа над Етър на стадион "Ивайло", а единственото попадение за "виолетовите" отбеляза Аласана Мане.
След осмата поредна победа в първенството Лудогорец събра 35 точки и свали Левски от върха. "Сините" имат 34, след като по-рано днес надвиха Ботев (Пловдив) също с 4:1. Третият ЦСКА има 32 точки.Избраниците на Антони Здравков категорично надиграха домакините, които преди този мач постигнаха две поредни победи с по 3:0 - срещу Славия за първенство и Верея за Купата на България.
Първото попадение падна в 21-ата минута. Добра атака на "орлите" завърши с пас по земя на Кампаняро към Кешерю, който овладя и откри резултата - 0:1.
Само 4 минути по-късно гостите вкараха втори гол. Сисиньо пусна отлично към Лукоки зад гърба на защитниците на Етър, нападателят напредна по дясното крило и подаде към намиращия се на празна врата Марселиньо, за когото не бе проблем да удвои - 0:2.
В 35-ата минута Кешерю изведе Лукоки, който не успя да стреля. Секунди по-късно обаче румънският нападател шутира от границата на наказателното поле в ръцете на Христо Иванов. Последва атака на Етър, при която се стигна до гол. Боджадж се разходи през защитата на шампионите и подаде на празна врата за Аласана Мане, който намали - 1:2.
Само 120 секунди след това Лудогорец отново стигна до преднина от две попадения. Кешерю реализира за втори път в мача, като този път му асистира Сисиньо - 1:3.
В 54-ата минута румънецът оформи хеттрика си. Марселиньо майсторски изведе Кешерю сам срещу Христо Иванов и голмайсторът пак попадна в прегръдките на съотборниците си - 1:4.
До края "орлите" пропуснаха да запишат още по-изразителна победа.