Лудогорец разби Валур с 4:0

Шампионите прегазиха Валур в реванша, Шверчок с отлично включване

Лудогорец прегази с 4:0 Валур в реванша в Разград и заслужено продължава в третия квалификационен кръг на Лига Европа. "Орлите" елиминираха исландския си съперник с общ резултат 5:1 и следва спор с ТНТ от Уелс.
След като футболистите на Стойчо Стоев измъкнаха 1:1 от Исландия преди седмица, днес бяха категорични пред верните си фенове на "Лудогорец Арена". Дан Битов и Джордан Икоко вкараха през първото полувреме, а в края на срещата се развихри включилият се като резерва Якуб Шверчок. Полякът блесна с два гола в рамките на две минути и подпечата убедителния успех с 4:0.
В реванша Стойчо Стоев заложи на Пламен Илиев на вратата, а в защита пред него на Джордан Икоко, Георги Терзиев, Рафаел Форстър и Антон Недялков. Абел Анисе и Яцек Горалски играха в центъра на терена. Атаката водеше Клаудиу Кешерю, а зад гърба му Дан Битов. По крилата нападаха Жоржиньо и Мавис Чибота. През втората част Стоев даде шанс за изява още на Вандерсон, Лукоки и Шверчок.
Първата ситуация пред вратата на Валур беше във втората минута. Жоржиньо центрира отдясно на далечната греда за Чибота, който свали с глава към Кешеру. Нападателят овладя и стреля, разминавайки се с гола. Малко след това Педерсен се озова сам срещу Пламен Илиев, нанасяйки удар покрай вратата.
В седмата минута Лудогорец поведе в резултата. Кешерю подаде на Жоржиньо, който потърси в наказателното поле Дан Битон. Израелецът отправи удар с левия крак, топката се отклони леко в тялото на Хедлунд и влетя във вратата на исландците - 1:0.
Последваха пропуски на Жоржиньо и Дан Битон, за да се стигне до 24-ата минута, когато шампионите на България удвоиха преднината си. Мавис Чибота комбинира на двойно с Дан Битон. Последва центриране от тъмнокожия халф право към включилия се в атака защитник Джордан Икоко, който отбеляза с глава за 2:0.
Малко преди почивката Жоржиньо пропиля отличен шанс. Футболистите на Стойчо Стоев изцяло доминираха и през второто полувреме. Отново имаше голови ситуации пред вратата на Валур, но исландците се пропукаха отново чак в края. Тогава влезлият на смяна Якуб Шверчок се развихри, реализира набързо две попадения. В 82-ата минута Жоржиньо пусна отличен пас към поляка, който майсторски реализира за 3:0. Не бяха изминали и две минути, когато Шверчок направи 4:0, като този път му асистира Антон Недялков.