Лудогорец с лекота прелетя до 1/4-финалите

"Орлите" без проблеми срещу Септември (София)

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Лудогорец спечели с класическото 3:0 гостуването си на Септември (София) и очаквано се класира на 1/4-финалите за Купата на България. Вчера до тази фаза достигнаха ЦСКА 1948, който елиминира Берое, както и Ботев (Пловдив), отстранил Славия.
Точни за успеха на Лудогорец в София бяха Козмин Моци, Якуб Швиерчок и Мавис Чибота.
Мачът се игра на отлично почистения от снега терен на стадиона в квартал "Драгалевци". Треньорът на шампионите Станислав Генчев направи няколко промени сред титулярите. На вратата застана Ренан, а в защита - Сисиньо, Георги Терзиев, Козмин Моци и Станислав Манолев. В халфовата линия от първата минута започнаха Стефан Баджи и Светослав Дяков. Атаката поведе Якуб Швиерчок, който беше подпомаган от Мавис Чибота, Дан Битон и Димо Бакалов.
Шампионите набързо решиха нещата, отбелязвайки две ранни попадения, с което улесниха задачата си. В 10-ата минута Козмин Моци откри резултата. Светослав Дяков получи подаване от Стефан Баджи, последва центриране в наказателното поле на Септември, където румънският защитник беше оставен непокрит и отблизо засече топката във вратата на Валентин Галев - 0:1.
В 18-ата Якуб Швиерчок получи извеждащо подаване от Баджи и удвои преднината на "орлите". До почивката домакините, водени от треньора Милен Радуканов, пропуснаха възможности чрез Стефан Гаврилов, Георги Русев и Спас Георгиев. Последният удари греда в 38-ата минута. В 53-ата същото стори и Владимир Николов. Големият талант на Септември се извиси и засече центрирана топка, която се отби в лявата греда на вратата на шампионите.
В 56-ата минута и Мавис Чибота успя да се разпише. Офанзивният играч на Лудогорец вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Юлиян Попев срещу Сисиньо - 0:3.

До края Марселиньо и Швиерчок пропуснаха добри възможности и "орлите" спечелиха само с 3:0 срещу лидера във Втора лига.
Сега за Лудогорец предстои домакинство на Черно море от 19-ия кръг на efbet Лига - в събота от 16:30 часа.