ЛУДОГОРЕЦ С ПЪРВА ПОБЕДА ЗА СЕЗОНА

МАРСЕЛИНЬО С ДВА ГОЛА ЗА 3:2 НА "ТИЧА"

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Лудогорец най-после успя да запише победа. Шампионите се наложиха с 3:2 като гост на Черно море.
Срещата на "Тича" беше оспорвана, а „моряците"  направиха всичко възможно, за да измъкнат равенство С днешната победа старши треньорът Бруно Рибейро може леко да си отдъхне, тъй като поста му е доста застрашен след срамното отпадане от Милсами.
Първото попадение падна в 6-ата минута, когато  Марселиньо овладя пас в дълбочина на Съни Дяков и с премерен удар направи 0:1.До края на полувремето шампионите владееха инициативата, но не стигнаха до ново попадение. В 63-ата минута Сисиньо асистира на Вандерсон, който завърши отлична атака с гол, удвоявайки резултата. В 75-ата минута домакините успяха да намалят. Стенио засече със странична ножица, Владо Стоянов успя да закачи кълбото, което все пак попадна в мрежата му - 1:2. Минута преди края на редовното време Марселиньо завърши контраатака по най-добрия начин и с премерен удар направи 1:3. Крайният резултат бе оформен от Курьор в 5-ата минута на добавеното време. Така след този мач, Лудогорец има една победа и една загуба. Черно море пък има актив от една точка след равенството старта с Пирин.