Лудогорец уверено напред за Купата

Четири греди за гостите от Разград през първата част, тотално превъзходство през втората, Чибота с хеттрик

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Лудогорец победи Нефтохимик с 4:1 в 1/16-финал за Купата на България на стадиона в Созопол.През първата част бургазлии играха на върха на възможностите си, макар че бяха без голяма част от титулярите си и поведоха, като имаха още няколко възможности, макар и гредите на четири пъти да ги спаси от попадение. През втората част капитанът на Нефтохимик Цветан Филипов се контузи и напусна играта, а Лудогоред направи обрат за по-малко от 10 минути и след час игра вече водеше в резултата, като красив гол на Чибота в 76-ата минута и още един в продължението оформиха крайния резултат (4:1).
Радослав Апостолов вкара първия гол в срещата в 12-ата минута след пробив между няколко бранители отляво и удар в близкия ъгъл (1:0). Гостите от Разград пък четири пъти пратиха топката в гредата след удар на Светослав Дяков, опит за изчистване на Апостолов и още два пъти при шутове на Дан Битон. Към края на полувремето домакините опитаха да вкарат втори гол след бърза контраатака и удар от фаул, но не успяха.В началото на втората част (53') Чибота изравни (1:1) след комбинация пред пред наказателното поле на Нефтохимик с удар в далечния ъгъл, като минути по-рано бургазлии пропуснаха да вкарат втори гол след контраатака. Лудогорец успя да стигне до нов гол по-малко от 10 минути след първия и в 60-ата минута Джоди Лукоки вкара за 2:1, след като остана сам срещу вратаря на Нефтохимик. Четвърт час преди края Чибота завърши бърза атака с центриране на Лукоки и с удар "скорпион" зад гърба си вкара за 3:1. Отново Чибота оформи хеттрика си в продължението на срещата и крайното 4:1.Напред към 1/8-финалите за Купата на България вече продължиха Кариана, Черно море, ЦСКА, Ботев (Пловдив), Славия, Ботев (Враца), Левски и Литекс.