Лудогорец за малко да победят Ботев

Двама таланти с първи голове за шампионите в елита

Лудогорец излезе с втория си състав в домакинството на Ботев от последния кръг на Първа лига, но не се даде на гостите - 2:2. Треньорът на шампионите Димитър Димитров се довери изцяло на младоци, които се възползваха от получения шанс и дори бяха близо до победата.
"Орлите" откриха в 37-ата минута чрез 20-годишния Ивайло Климентов. При този резултат дойде почивката. Във второто полувреме "канарчетата" стигнаха до пълен обрат в рамките само на три минути. Дуде Ндонгала изравни в 54-ата, а в 57-ата и Радослав Терзиев отбеляза - 1:2.
В 75-ата минута 18-годишният талант от школата на Лудогорец Ерол Дост възстанови равенството, а до края последваха няколко пропуски и пред двете врати.Венцислав Керчев и Преслав Петров бяха най-опитните играчи, на които Херо заложи днес.  С няколко отлични намеси в двубоя се отчете 17-годишният вратар на "орлите" Дамян Дамянов, син на треньора Валери Дамянов.