Майнц 05 победи Фрайбург с 2:0

„Червените” надвиха у дома брайзгауци с два куриозни гола

Майнц 05 победи у дома прекия конкурент в битката за оставане в елита Фрайбург с 2:0 в последната среща от 30-ия кръг на германската Бундеслигата.
Пабло де Бласис (45-дузпа, 78) вкара и двата гола в срещата. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Марк-Оливер Кемпф, но и след намесата на системата видеоповторение ВАР. Куриозното в случая бе, че първия момент съдията не видя какво се случи и свири край на полувремето. Няколко минути по-късно обаче той изгледа повторение на ситуацията и отсъди дузпа, след като гостите вече се бяха прибрали в съблекалнята. Наложи се те да бъдат върнати на терена и въпреки протестите Де Бласис се разписа от бялата точка.
След почивката в 63-ата минута Тим Клайндиенст за малко да си вкара автогол, като с глава прати топката нацели напречната греда. В 78-ата минута Де Бласис удвои след грешка на вратаря Александер Шволов, който подари топката на Робин Куаисон. Последният пък асистира за гола на аржентинеца. В 89-ата минута след удар на Нилс Петерсен от гостите топката срещна гредата.
След успеха си „червените” събраха 30 точки и изместиха от 15-ата позиция брайзгауци, които са 16-и със същия актив и по-лоши показатели в директните срещи.