Манчестър Юнайтед на Оле няма спирка

Ромелу Лукаку с дубъл за успеха с 3:1 над Кристъл Палас

Манчестър Юнайтед продължи превъзходната си форма с победа от 3:1 в гостуването си на Кристъл Палас. Оле Гунар Солскяер не можеше да разчита на цели 10 човека от своя състав, но въпреки това не дадоха съмнения в по-високата си класа. Два гола наниза Ромелу Лукаку (33, 52), а веднъж се разписа Ашли Йънг (83). Джоел Уорд бе върнал надеждите на домакините в 66-та минута. Така Юнайтед остава на 5-та позиция в класирането с 55 точки, с една по-малко от 4-тия Арсенал и на две пред Челси. Кристъл Палас вече е 14-ти с 30. “Червените дяволи” започнаха добре срещата и още в 8-та минута Ромелу Лукаку можеше да открие сметката си при едно хубаво центриране, но прати топката над гредата. Малко след това домакините бяха близо до гола, но Андрос Таунзенд също не намери очертанията. Малко след това крилото поправи мерника си, но този път Де Хеа отрази. Така се стигна до 33-та минута, когато Люк Шоу проби по лявото крило, стигна до наказателното поле и подаде на Лукаку. Белгиецът стреля с по-слабия си десен крак към далечния ъгъл, но насочи топката толкова добре, че вратарят на домакините Гуаита само я изгледа - 1:0 за Юнайтед.До края на полувремето двата отбора изпуснаха по едно положение, но повече голове до почивката не паднаха. Малко след подновяването на играта Пол Погба стреля с глава над гредата, а малко след това гостите удариха за втори път. В 52-та минута след центриране от ъглов удар Крис Смолинг отклони топката към Виктор Линдельоф, който пък намери Лукаку. Белгиецът на празна врата нямаше как да сбърка и направи 2:0. След час игра домакините върнаха един от головете. В 66-та минута Джефри Шлуп проби по лявото крило и центрира към далечната греда, където Джоел Уорд с глава намали на 1:2. Домакините опитаха да изравнят, но Миливойевич и Макс Майер нямаха шанс пред гола, а в 83-та минута Ашли Йънг реши всичко. При една постепенна атака Лукаку и Погба комбинираха на границата на наказателното поле, французинът продължи към Йънг, който с мощен удар от малък ъгъл вкара трети гол.