Манчестър Юнайтед победи Дарби Каунти с 2:0

„Червените дяволи” елиминираха втородивизионния Дарби Каунти

Манчестър Юнайтед победи у дома втородивизионния тим Дарби Каунти с 2:0 и без проблеми се класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на Англия – ФА Къп.
Напълно очаквано домакините имаха инициативата от самото начало, но в първите минути Джеси Лингард, Пол Погба, Хуан Мата и Маркъс Рашфорд пропуснаха от изгодни позиции. В 22-ата минута и гостите стигнаха до първия си шанс, но Серхио Ромеро отрази удара на Маркъс Олсон.
В 35-ата минута Маркъс Рашфорд засече топката след центриране и я прати в гредата, а три минути по-късно след негов вратарят Скот Карсън спаси, както и след шут в 42-ата минута от фаул на Погба.
Малко след почивката в 49-ата минута Дарби Каунти можеше да поведем, след като Том Хъдълстоян отправи удар, топката рикошира в защитник и мина близо до вратата. Четири минути след това силен удар на Мата бе спасен от Карсън, а след това и Погба пропусна от близка дистанция. Шут на Том Лоурънс в 58-ата минута бе отразен пък от Ромеро.
Последваха нови пропуски на Пол Погба и Маркъс Рашфорд, който за втори път уцели гредата след удар в 71-ата минута. Пет минути след това и Ромелу Лукаку нямаше късмет, пращайки топката също в гредата.
В заключителните минути Джеси Лингард (84) с красив удар от далечна дистанция и Ромелу Лукаку (90) след контраатака и подаване на Антони Марсиал донесоха победата за „червените дяволи”, които продължават към 1/16-финалите.