Манчестър Юнайтед си тръгна доволен от Белград

"Червените дяволи" лидери в групата си, АЗ Алкмаар разпиля Астана

4 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Манчестър Юнайтед спечели трудно при визитата си на Партизан с 1:0 в Белград мача от третия кръг в група L на Лига Европа.
Феновете на сръбския гранд изпълниха стадиона до краен предел и подкрепяха с пълни сили любимците си срещу неубедителните и в тази среща „червени дяволи“.
В 37-ата минута Джеси Лингард бе на косъм да открие резултата. Той стреля от границата на пеналта и нацели дясната греда. Отговорът на домакините бе бърз и три минути след това Садик отправи страхотен шут, а топката пак се удари в гредата, но този път зад Ромеро.
"Гробарите" надиграваха английския гранд в големи периоди от срещата, но въпреки това късметът се усмихна на гостите и те си тръгнаха доволни от сръбската столица, след като получиха 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Брендън Уилямс, а Антони Марсиал (43-дузпа) го превърна в победен гол.
Домакините на три пъти също претендираха за дузпа в своя полза, но съдията прецени, че и в трите ситуации няма основания да посочи бялата точка.
След успеха си Манчестър Юнайтед се изкачи на върха на класирането със 7 точки. Партизан пък вече е трети с 4 точки.
В другия мач от тази група АЗ Алкмаар разпиля у дома Астана с 6:0 и излезе на втора позиция с 5 точки. Казахстанският тим е последен без нито една точка.