Манчестър Сити и Ливърпул завършиха наравно 1:1

Куп пропуски пред двете врати в Манчестър

Манчестър Сити и Ливърпул запазват позициите си във временното класиране на Висшата лига след като днес на "Етихад Стейдиъм" двата отбора не успяха да се победят за 1:1. След срещата Сити е трети, на 2 точки от Тотнъм на второ място и точка пред Ливърпул на четвърто.
Днес срещата започна по-силно за домакините, които владееха топката през по-голямата част от първото полувреме. В 20-ата минута Силва беше близо до гол. 4 минути след това Мане претендира за дузпа когато беше спрян от Отаменди в полето на домакините. В 38-ата минута Милнър спаси ситуация пред Стърлинг от гол-линията. Последваха две изключителни изяви на Кабалеро - срещу Фирмино и Лалана.
След почивката Ливърпул поведе когато Клиши сбърка срещу Фирмино и го изрита в наказателното поле за дузпа, която Милнър реализира с категорично изпълнение за 1:0.
В 69-ата минута 1:1 направи Агуеро, който завърши добро ниско центриране на Де Брюйне. Белгиецът също можеше да вкара 5 минути след това, но нацели гредата. В 81-ата минута в едно от най-добрите положения след една контра Лалана беше намерен сам срещу вратата и не успя да нацели топката и да донесе победа на своите. Така до края резултатът остана 1:1.