Манчестър Сити надви Бърнли с 5:0

"Гражданите" подчиниха отбор от Висшата лига във ФА Къп

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Манчестър Сити продължи да гази наред своите съперници. Днес момчетата на Пеп Гуардиола подчиниха с повече от категоричното 5:0 отбора от Висшата лига Бърнли на своя "Етихад".
"Гражданите", които доминираха през целия двубой, поведоха в резултата в 23-ата минута, когато на точното място се оказа Габриел Жезус. Нападателят вкара в долния ляв ъгъл, след като получи хубав пас в наказателното поле на Бърнли.
В 53-ата минута Бернардо Силва удвои за домакините след красив самостоятелен гол.
Класиката бе оформена от Кевин де Бройне в 61-ата минута, а в 73-ата след удар на белгиеца Кевин Лонг вкара топката в собствената си мрежа за 4:0.
В 85-ата минута Серхио Агуеро пък оформи крайното 5:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бернардо Силва.
Така Ман Сити се класира за 1/8-финалите на най-стария футболен турнир в света, като ще очаква своя съперник на жребия, който ще се проведе на 28 януари.