Манчестър Сити надви Суонзи  с 3:2

"Гражданите" с драматичен обрат

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Манчестър Сити се класира на полуфинал във ФА Къп, побеждавайки драматично с 3:2 Суонзи при гостуването на "Либърти стейдиъм". "Лебедите" бяха близо до сензацията и след силно първо полувреме водеха с 2:0. След почивката обаче "гражданите" сътвориха обрат, но не и без помощта на съдията Андре Маринър. Реферът отсъди скандална дузпа в полза на гостите, като след нея Кристофър Нордфелд си вкара автогол за 2:2.
Две минути преди края Серхио Агуеро донесе успеха на Сити, след като беше в положение на засада, която обаче остана незабелязана за съдийската бригада.
Мат Граймс откри резултата за Суонзи в аванс на Суонзи в 20-тата минута, след като бе точен от дузпа, а девет по-късно Берсант Целина покачи на 2:0, шокирайки Серхио Агуеро и компания.
Домакините удържаха преднината си и след час игра. Чак в 69-ата минута "гражданите" успяха да намалят чрез Бернардо Силва. В 77-ата Андре Маринър подари дузпа на гостите, отсъждайки пресилено нарушение на Картър-Викърс срещу Стърлинг. Зад топката застана Агуеро, като тя се отби в гредата и с помощта на рикошет в крака на вратаря Кристофър Нордфелд влетя в мрежата му - 2:2.
В 83-ата минута Жезус удари гредата, след което Агуеро направи добавка от няколко метра, като Нордфелд успя да спаси. Две минути преди края Сити получи нова съдийска помощ. Агуеро направи пълен обрат, след като засече с глава центриране на Бернардо Силва отляво. Повторенията обаче показаха, че аржентинецът е в положение на засада, която остана незабелязана за Маринър - 2:3.