Манчестър Сити победи Астън Вила с 3:0

"Гражданите" победиха с класика Астън Вила

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Манчестър Сити записа втори пореден успех във Висшата лига, побеждавайки с 3:0 като домакин Астън Вила.
С победата "гражданите" намалиха изоставането до лидера Ливърпул на 3 точки, като "червените" притежават 25 срещу 22 за тима на Гуардиола. Мърсисайдци обаче имат среща по-малко, която е утре от 18:30 часа срещу Тотнъм.
За днешния успех на Сити головете отбелязаха Рахийм Стърлинг (46'), Кевин де Бройне (65') и Илкай Гюндоган (70').
Срещата бе доста оспорвата през първата част, като положения не липсваха и пред двете врати. Домакините контролираха повече топката и създаваха доста положения, но "виланите" бяха доста опасни на контраатака. Гол все пак не падна до полувремето.
Втората част започна по най-добрия начин за "гражданите" и още в 46-ата минута те вече имаха преднина в резултата.
Рахийм Стърлинг бе изведен на добра позиция, напредна и със силен изстрел, преминал между краката на Том Хийтън, отбеляза за 1:0.
Около 20 минути по-късно тимът на Пеп Гуардиола отбеляза втори гол, който обаче бе доста скандален. Кевин де Бройне центрира след късо изпълнен корнер, а топката и двама футболисти на Сити в засада заблудиха вратаря на Вила, който не реагира и кълбото влетя в мрежата му. Повторенията показаха, че голът трябва да бъде отменен заради засада на Стърлинг, но съдиите, които гледаха ВАР, решиха, че в това няма нищо нередно и попадението остана.
Така се стигна до 70-ата минута, в която Гюндоган оформи крайното 3:0 след удар от границата на наказателното поле.