МАНЧЕСТЪР СИТИ ПОБЕДИ АСТЪН ВИЛА С 4:0

АГУЕРО С ДВА ГОЛА

8 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Манчестър Сити разби  Астън Вила с 4:0 на „Етихад” в 29-ия кръг. Всичките попадения паднаха след почивката. Така временно „гражданите” се доближиха на 4 точки от лидера Лестър, който има и мач по-малко.Вила на Реми Гард се държеше до почивката, но веднага след рестарта всички се срина за гостите, които убедително са се насочили към Чемпиъншип.Давид Силва отклони центриране на Агуеро и Яя Туре откри резултата в 48-ата минута след рикошет в бившия „гражданин” Майка Ричардс.Само две минути по-късно Ричардс не успя да пресече извеждащ пас в наказателното поле и вместо това ритна в кората на Агуеро и топката спря в мрежата – 2:0.Агуеро вкара втория си гол след час игра за 3:0, а Рахим Стърлинг се включи от пейката, за да оформи крайното 4:0.Манчестър Сити се приближи до Арсенал и Тотнъм в класирането и е четвърти с 50 точки. Лидерът Лестър има 57, Тотнъм е втори с 55, а Арсенал има 52.