Манчестър Сити победи Хъдърсфилд с 6:1

"Гражданите" изпревариха Челси по голова разлика на върха

Манчестър Сити отново е на върха в класирането след победа с 6:1 над последния в таблицата Хъдърсфилд. Така "Гражданите" дръпнаха по голова разлика през Челси и вече имат осем вкарани попадения за първите два кръга в Англия.
Аржентинският нападател Серхио Агуеро се отличи с три попадения за Сити в 25-ата, 35-ата и 75-ата минута, а Габриел Жезус (31') и Давид Силва (48') също се разписаха в първото домакинство на шампиона за този сезон. Пет минути преди края Конголо завърши головата фиеста на 'Етихад" в автогол след пробив на Лерой Сане.
Победата можеше да е още по-изразителна, ако не бяха пропуските на Агуеро (57'), Жезус (80'), Бернардо Силва в 88-ата и Риад Марез в продължението на мача.