Манчестър Сити победи Уотфорд с 3:1

"Гражданите" дръпнаха на Ливърпул с 4 точки

5 годиниФутбол 10 Телевизия Евроком

Скандален гол поведе Манчестър Сити към пореден успех във Висшата лига на Англия. "Гражданите" спечелиха с 3:1 домакинството си на Уотфорд от 30-ия кръг на първенството, но първият гол бе от засада, а освен това имаше съмнения и за игра с ръка на Агуеро в края на въпросната атака.
И трите попадения за тима на Гуардиола бяха дело на Рахийм Стърлинг (46', 50', 59'). За "стършелите" точен бе Жерар Деулофеу (66').
Първото полувреме на "Етихад" не донесе голове, но определено тимът на Манчестър Сити можеше да съжалява повече за това, тъй като владееше инициативата и стигаше до редица прекрасни ситуации.
Още в началото на второто полувреме обаче всичко се промени. При първата сериозна атака на Сити бе пуснат извеждащ пас за Агуеро, който отклони топката към останалия в засада Стърлинг.
Англичанинът отбеляза, а страничният рефер вдигна своя флаг. След консултация с него, главният съдия реши да зачете гола, но повторенията показаха, че това е грешка, тъй като освен в засада, при паса към крилото Агуеро може би игра с ръка.
Уотфорд рухна тотално след първия гол и в рамките на следващите 13 минути допусна два нови. Първо Риад Марез проби по чудесен начин и достави топката на празна врата на Стърлиг, който не сгреши, а след това отново английското крило отбеляза, като този път се възползва от извеждащ пас на Силва.
Няколко минути по-късно Уотфорд направи две смени, като Трой Дийни и Деулофеу се появиха на терена. Още при първата си атака двамата комбинираха и испанецът отбеляза, намалявайки на 1:3.
В минутите до края двубоят стана двуостър, но определено по-чистите ситуации бяха пред вратата на гостите. Така или иначе гол не падна, а "гражданите" грабнаха трите точки.
С успеха Манчестър Сити остава едноличен лидер във Висшата лига, като е със 74 точки. Вторият Ливърпул е с 4 пункта по-малко, но има и среща пасив срещу Бърнли, която е утре. Уотфорд от своя страна е осми с 43 точки.