Манчестър Сити преби последния в зрелище с 8 гола

Серхио Агуеро със стотно попадение за "гражданите" във Висшата лига

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Манчестър Сити се подигра с последния в класирането на Висшата лига Уотфорд и победи 8:0 в двубой от шестия кръг.
Първите 18 минути бяха кошмарни за феновете на гостите, като тимът им получи цели пет гола. Давид Силва откри още в първата минута (1:0), а в петата реферът даде дузпа за "гражданите", реализирана от Серхио Агуеро за 100-ия му гол в първенството с екипа на Сити (2:0). 3:0 направи Рияд Марез 12-ата минута, а в следващите 6 през интервал от 3 се разписаха Бернардо Силва (4:0)  и Отаменди (5:0).
Сити понамали оборотите и до края на полувремето гостите не инкасираха нов гол.
"Небесносините" продължиха да бележат и минути след почивката (49') Бернардо Силва вкара за 6:0, а отново той оформи хеттрика си в 60-ата минута (7:0). "Гражданите" бяха близо до седми гол, но ударът на Марез в 66-ата минута срещна напречната греда.
До края на двубоя атаките към вратата на гостите не спираха и в 85-ата минута и Кевин де Бройне се записа сред голмайсторите за 8:0, а Уотфорд записа първия си точен удар в мача в продължението на срещата.
Въпреки стряскащия резултат, това не е най-изразителната победа за Манчестър Сити. "Гражданите" имат успехи с 10:0 над Даруен през 1899 и 11:3 над Линкълн Сити четири години по-рано.