Манчестър Сити разби Астън Вила с 6:1

Агуеро блести с хеттрик

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Манчестър Сити разпиля като гост Астън Вила с 6:1 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига и изпревари Лестър на втората позиция. Серхио Агуеро вкара половината от головете за успеха на шампионите и с 12-ия си хеттрик оглави еднолично вечната ранглиста по този показател в английския елит, изпреварвайки с един легендата на Нюкасъл Алан Шиърър. Аржентинецът е пети във вечната голмайсторска листа на Висшата лига със 176 попадения, а пред него са настоящият мениджър на Челси Франк Лампард (177 гола), Анди Коул (187 гола), Уейн Рууни (208 гола) и Алан Шиърър (260).
Рияд Марез (18, 24) даде началото на головата фиеста във вратата на домакините от Бирмингам. Алжирецът се разписа след асистенции на Агуеро и Габриел Жезус. Малко след това Серхио Агуеро (28) вкара първия от трите си гола след пас на Кевин де Бройне, който подаде и на Габриел Жезус (45+1) за попадението на бразилеца в края на първата част.
След почивката Севрхио Агуеро (57, 81) реализира още две попадения и оформи своя хеттрик, а асистенциите бяха дело на Давид Силва и Рияд Марез. В добавеното време бирмингамци получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар след намесата и на ВАР, а Анвар Ел Гази (90+1-дузпа) бе точен от бялата точка, фиксирайки крайния резултат.
С тази победа „гражданите“ събраха 47 точки и изпревариха Лестър с 2 на втората позиция, продължавайки да изостават с 14 от лидера Ливърпул. Астън Вила се озова в зоната на изпадащите, заемайки 18-о място с 21 точки.