Манчестър Сити разби Челси с 6:0

Серхио Агуеро с хеттрик

5 годиниФутбол 10 Телевизия Евроком

Манчестър Сити постигна впечатляваща победа с изразителното 6:0 срещу Челси в среща от 23-ия кръг на Висшата лига. Очакванията за дерби не се сбъднаха, след като "гражданите" премазаха тима на Маурисио Сари за радост на привържениците си на "Етихад".
Още до почивката Сити поведе с изразителното 4:0, а през второто полувреме довърши "сините" от Лондон. Над всички беше Серхио Агуеро, който блесна с хеттрик. Точни за домакините бяха още Рахийм Стърлинг - на два пъти, както и Илкай Гюндоган.
Така Манчестър Сити нанесе най-тежката загуба на Челси от години насам. Предишното по-болезнено поражение на "сините" от "Стамфорд Бридж" датираше от 1991 година - 0:7 oт Нотингам.След победата днес Сити събра 65 точки и се върна на върха във Висшата лига. Също с 65 точки е Ливърпул, а трети с 60 е Тотнъм. Челси е на шестата позиция с 50 точки.