Манчестър Сити се върна на върха в Англия

"Гражданите" с успех над Кристъл Палас

Манчестър Сити записа девета поредна победа във Висшата лига и се завърна на върха в Англия. "Гражданите" на Гуардиола надделяха с 3:1 при гостуването на Кристъл Палас и събраха 83 точки от 33 мача. Ливърпул е вече на второто място с 82 от 33 мача, а днес се изправя срещу Челси.Рахийм Стърлинг се разписа на два пъти, а един гол добави Габриел Жезус. За домакините от Палас точен бе Миливойевич."Гражданите" започнаха вихрено срещата и бързо поведоха в резултата. Стърлинг бе изведен великолепно от Де Бройне и откри резултата с удар от малък ъгъл.Отново той прониза вратата на домакините в 63-ата минута. Давид Силва получи топката от Агуеро в наказателното поле, но бе затворен и намери Сане. Германецът прати кълбото към далечната греда и намери Стърлинг, който го насочи към мрежата и удвои аванса на гостите.В 81-ата минута домакините върна едно попадение след гол на Лука Миливойевич от фаул. За кратко гостите се изнервиха, но в самия край влезлият като резерва Габриел Жезус се разписа за крайното 3:1 в полза на Сити.
Шампионите на Англия се превърнаха в първия отбор в топ 5 първенствата в Европа, който достига до 150 гола във всички турнири през сезона.