Марсилия на 1/4-финал за Купата на Франция

Олимпик отвя като гост втородивизионния Бурж-Перона

Олимпик (Марсилия) спечели убедително с 9:0 при визитата си на втородивизионния Бурж-Перона и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Франция.
Марсилци си решиха мача още в първия четвърт час след голове на Луис Густаво (10), Дмитри Пайе (13-дузпа) и Лукас Окампос (16). До края на първата част последваха две попадения на Костас Митроглу (20,40).
След почивката Лукас Окампос (48, 71) своя хеттрик, а след него това направи и Митроглу (81). Малко преди края Клинтън Н’Жие (89) оформи крайния резултат.
В друга среща от 1/8-финалите втородивизионният Оксер загуби у дома от третодивизионния Льо Ербие с 0:3. Кевин Рошато (45+1-дузпа), Амброус Гбохо (64) и Себастиен Флокон (79) бяха точни за гостите и ги класираха за следващата фаза