Марсилия победи Каен с 2:0

Костас Митроглу и Товен носят успеха на ОМ

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Олимпик Марсилия победи с 2:0 Каен като домакин в мач от деветия кръг на Лига 1. Те стигнаха до успеха с попадения преди почивката, които бяха дело на Костас Митроглу и Флориан Товен.Срещата ще се запомни с това, че бе прекъсвана на три пъти, за да бъде използвана ВАР системата. Веднъж за дузпа в полза на Марсилия, която не бе отсъдена, при първия гол в мача и при попадение на гостите, което бе отменено от арбитража.Резултатът бе открит в 36-ата минута, когато удар на Товен бе засечен с глава от Митроглу. Съдията прибягна до видео повторението, за да прецени дали Лукас Окампос, който беше в засада е влияел на играта при попадението. В самия край на първата част ОМ вкара втори гол. Пробив на Товен завърши с хубав удар по земя, който влезе за втори път в мрежата. През втората част Марсилия продължи да е по-активният тим, но не успя да отбележи нов гол. Каен успя да намали в края на мача, но повторенията показаха, че Клаудио Бовю е играл с ръка при попадението и то не бе зачетено. Така Марсилия вече е на трета позиция в Лига 1 с актив от 16 точки, колкото има и Монпелие. Каен от своя страна е петнадесети с 10 пункта.