Милан измъкна победата срещу Дженоа

Пепе Рейна хвана дузпа в добавеното време

4 годиниФутбол 11 Телевизия Евроком

Милан стигна до измъчена победа над Дженоа с 2:1 двубой от 7-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Луиджи Ферарис".Футболистите на треньора Марко Джампаоло не успяха да се наложат над домакините и до някаква степен заслужено получиха гол в края на първото полувреме, което бе дело на Ласе Шьоне (41').През втората част обаче "росонерите" стигнаха до обрат. Първо Тео Ернандес (51') успя да се разпише, а малко след Франк Кеси (57') бе точен от дузпа. Точно когато всичко вървеше към края си, вратарят Пепе Рейна се превърна в грешник и герой, след като предизвика дузпа, но след това я спаси. Така Милан вече е на 11-ото място с актив от 9 точки, колкото има и Парма. Дженоа пък е на предпоследната 19-а позиция с 5 пункта.Двубоят започна добре за гостите, които регистрираха първата опасност в мача. В 7-ата минута отскочила топка в наказателното поле стигна до краката Лукас Лерагер. Той шутира по посока на долния десен ъгъл, но Пепе Рейна внимаваше и спаси без затруднения.В следващите минути двата отбора стояха много равностойно на терена и трудно стигаха до противниковите врати. В 24-ата минута Сусо отправи изстрел от пряк свободен удар, пращайки топката към левия ъгъл. Вратарят Андрей Раду обаче плонжира и спаси.В 37-ата минута Паоло Гильоне шутира от границата на наказателното поле. Топката летеше неспасяемо към левия ъгъл, но Рейна блесна с великолепна реакция и спаси.В 41-ата минута домакините поведоха в резултата. Ласе Шьоне изстреля топката от свободния удар с далечен снаряд, топката промени траекторията си във въздуха и не остави шансове на Рейна.Секунди преди края на първото полувреме резервата на "грифоните" Рикардо Сапонара получи червен картон за протест от скамейката. Малко след това съдията Маурицио Мариани сложи край на първите 45 минути.През втората част "росонерите" дадоха отпор и още в 51-ата минута успяха да изравнят. Тео Ернандес проби в наказателното поле и дръпна спусъка, преодолявайки Андрей Раду с удар в лявата страна на вратата.Четири минути по-късно гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Давиде Бираски игра с ръка в наказателното поле. Съдията Маурицио Мариани се консултира с ВАР, тъй като ситуацията бе доста тънка и посочи бялата точка. Франк Кеси се нагърби с отговорността и не сгреши - 1:2. Давиде Бираски пък получи директен червен картон.В 67-ата минута Рафаел Леао се озова очи в очи с вратаря. Той шутира по земя към левия ъгъл. Раду обаче внимаваше и реагира с котешки рефлекс и успя да избие топката.В 79-ата минута численото равенство на терена отново бе възстановено, след като Давиде Калабрия получи втори жълт картон и бе пратен преждевременно под душовете.В 85-ата минута домакините бяха близо до второ попадение от пряк свободен удар. Андреа Фавили стреля от добра позиция, но топката мина малко над напречната греда.Точно когато всичко вървеше към края си, вратарят Пепе Рейна се превърна в грешник и герой, след като предизвика дузпа, препъвайки в наказателното поле Андеа Пинамонти. При последвалия наказателен удар стражът спаси.