Милан ликува в голов спектакъл

„Росонерите“ с втори пореден успех в Серия „А“

4 годиниФутбол 8 Телевизия Евроком

Милан спечели трудно с 3:2 при визитата си на Болоня в голов спектакъл от 15-ия кръг на италианската Серия „А“ и се изкачи до десетата позиция.
Кшищоф Пионтек (15) изведе гостите напред в резултата, а Тео Ернандес (32) удвои аванса им след асистенция на Сусо. Осем минути по-късно Тео Ернандес се превърна и в грешник за „росонерите“, вкарвайки се автогол.
Веднага след почивката Джакомо Бонавентура (46) възстанови преднината от два гола на гранда, а в самия край Никола Сансоне (84-дузпа) оформи крайния резултат с второ попадение във вратата на Джанлуиджи Донарума.
След успеха си Милан се изкачи с една позиция до десетото място с 20 точки. Болоня остава 12-и с 16 точки.